تبلیغات
هر که دارد هوس کرببلا ...

هر که دارد هوس کرببلا ...
این وبلاگ متوسل به شهید امیر اقدامی می باشد. با وضوی دل وارد شوید.
قالب وبلاگ
"انما المؤمنون الذین آمنوا بالله و رسوله ثم لم یرتابوا وجاهدوا باموالهم و انفسهم فی سبیل الله اولئک هم‏ الصادقون". (حجرات آیه 15)

همانا مؤمنان منحصرا آنهایی هستند که ایمان به خدا و رسولش‏آوردند و آن گاه شک و تردید به خود راه ندادند و با مال و جان‏خویش در راه خدا جهاد کردند. اینان به حق راستگویان‏اند. نه هر که ادعا کرد مؤمن است راست می‏گوید، بلکه راستگویان، تنها مؤمنانی هستند که پس از ایمان قلبی به خدا و رسولش، دارای سه خصلت‏ باشند:

در ایمان خود: هیچ شک و دودلی نداشته، بلکه پابرجا ومستحکم، در کشاکش روزگار و در سختی‏ها و محنت‏ها، با استقامت وپایداری، ادامه دادند و راه رستگاران و صدیقان را پیمودند.استقامت اولین و مهم‏ترین عامل ایمان و صدیق بودن است. آنان که ‏با یک آزمایش آسان از پای درمی‏آیند و ایمان خود را می‏بازند واز عقیده خویش دوری می‏جویند و یا این که در ایمان و عقیده ‏پایدار و پابرجا نمی‏مانند، هرگز نمی‏توانند ادعا کنند که جزءمؤمنین واقعی هستند. اصلا ایمان با اسلام فرق دارد. اسلام با یک ‏شهادتین بر زبان جاری کردن محقق می‏شود ولی راه تا رسیدن به‏ایمان بسیار دور، سخت و دشوار است. «لا تقولوا آمنا و لکن قولوااسلمنا و لما یدخل الایمان فی قلوبکم‏» خداوند به بسیاری ازاعراب که ادعای ایمان می‏کردند هشدار می‏دهد که چنین ادعایی ‏نکنید، بلکه تنها بگویید که ما مسلمانیم. هر مسلمانی مؤمن نیست ولی هر مؤمنی مسلمان است. نخستین خصلتی‏که مؤمن را از مسلمان جدا می‏سازد، استقامت در دین است و این‏به خدا شرط بسیار سختی است. پیامبر بزرگوار اسلام (ص) می‏فرماید:«شیبتنی سوره هود» سوره هود مرا پیر کرد. چرا؟ برای این که‏در این سوره آمده است: «فاستقم کما امرت‏» چنان که به تودستور داده می‏شود، استقامت داشته باش. وقتی رسول اکرم(ص) با آن‏عظمت و مقام از استقامت چنان تعبیری دارد ما چه باید بگوییم؟ راستی که امر بسیار مشکل است. امتحان و آزمایش برای همه افراد وجود ندارد " لتبلون فی ‏اموالکم و انفسکم‏" همه شما حتی در اموال و جان‏هایتان‏آزمایش می‏شوید. ولی آن کس که بتواند از آزمایش روسفید درآید واستقامت ورزد، او مرد میدان ایمان است و بس.امام خمینی قدس سره به حق ثابت کرد که در تمام مراحل سخت ودشوار زندگی، در سراء و ضراء، استقامت دارد، چنان استقامتی که‏کوه در برابرش سر تعظیم فرود می‏آورد و انسان‏های با ایمانی که‏در راه او گام برداشتند و به حق پیرو او بودند، از همان‏استقامت و پایداری برخوردار بودند؛ آنان که نلرزیدند ونترسیدند و با ایمانی راسخ و عزمی آهنین در مصاف دشمن به نبردو پیکار پرداختند و کارزار کردند و سفید روی به احدی لحسنیین‏دست ‏یافتند، نمونه‏های بارز چنان رادمردانی هستند که در آیه، راستگویان نامیده می‏شوند. یعنی در پیمان خود راست گفتند و براین پیمان پابرجا ماندند و پرچم توحید را تا امروز با ایثاراز جان و مال برافراشتند و دمی از پای ننشستند و ما هر چه‏داریم از آنان داریم و بس...


جهاد با مال در راه خدا: عجیب است که جهاد با مال مقدم برجهاد بدنی است. گویا گذشتن از مال و ایثار کردن و انفاق درراه خدا کاری است ‏بس دشوار که هر کس نتواند از آن بگذرد. چه‏بسا افرادی که از خدا می‏خواستند مال زیادی به آن‏ها عطا کند تادر راه او انفاق کنند ولی وقتی به آن رسیدند، سر باز زدند و زیر بار نرفتند و از انفاق کردن خودداری نمودند. و اگر به‏آنان گفته شود از آن چه خدا به شما داده است در راه او انفاق‏ کنید، به مؤمنان پاسخ می‏دادند: آیا ما اطعام کنیم کسی را که‏اگر خداوند بخواهد او را اطعام می‏کند؟! آری! اینان همواره درضلالت و گمراهی به سر می‏برند. و بدتر از آنها کسانی هستند که‏خیال می‏کنند این اموال را با زحمت و اندیشه خود به دست‏آورده‏اند مانند قارون. و چه بسیارند قارون‏ها!

جهاد با جان: ایثار با جان بسیار ارزشمند و دشوار است. آن‏کس که از جانش می‏گذرد یعنی از ارزشمندترین و گرانبهاترین‏ عطایای خدا برای خدا می‏گذرد و لذا این است که شهیدان سر سفره‏ جاودانه الهی مهمان می‏شوند و پس از مرگ ظاهری، زندگان واقعی‏هستند که عند ربهم روزی می‏جویند و از نعمت‏های بی‏پایان او برخوردارند. اینان در تمام ادوار تاریخ اندک بودند ولی دردوران امام خمینی(ره) بزرگ به خاطر آن تربیت قرآنی امام و با نفحات ‏قدسیه او، عددشان بسیار زیاد بود و هم چنان این شهیدان همیشه‏زنده، شهید می‏پرورانند و ایثارگر تحویل جامعه اسلامی می‏دهند که‏این نیز در صفحه زرین خدمات همیشگی امام خمینی ثبت است و تاابد نام نامیش را جاودانه نگه خواهد داشت.

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی است
طبقه بندی: ایستگاه بهشت،
[ 4 فروردین 92 ] [ 08:59 ق.ظ ] [ خادم شهداء ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

دیروز از هرچه بود گذشتیم امروزاز هرچه بودیم گذشتیم آنجا پشت خاکریز بودیم واینجا در پناه میز دیروز دنبال گمنامی بودیم وامروز مواظبیم ناممان گم نشود جبهه بوی ایمان می داد واینجا ایمانمان بو میدهد آنجا درب اتاقمان می نوشتیم«یا حسین فرماندهی ازآن توست» الان مینویسیم«بدون هماهنگی وارد نشوید» الهی! نصیرمان باش تا بصیر گردیم، بصیرمان کن تا از مصیر برنگردیم و آزادمان کن تا اسیر نگردیم
قسمتی از وصیتنامه ی سردار شهید شوشتری
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب