تبلیغات
هر که دارد هوس کرببلا ...

هر که دارد هوس کرببلا ...
این وبلاگ متوسل به شهید امیر اقدامی می باشد. با وضوی دل وارد شوید.
قالب وبلاگ

امت اسلام در حال شكل‌گیری است و اندیشه اسلامی، عدالت و ولایت‌فقیه آن را هدایت می‌كند؛ امت اسلامی همچون آدم است كه از بهشت خارج شده است و به این نتیجه رسیده است كه به ولایت رو بیاورند و برای خود رهبری داشته باشند

 حجت‌الاسلام والمسلمین ابوالفتوح دعوتی، مشاور عالی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان كشور در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) با اشاره به تأسیس امت واحده از سوی پیامبر مكرم اسلام(ص) اظهار كرد: وقتی رسول اكرم(ص) به پیامبری مبعوث شدند، جهان در وضعیت دوقطبی قرار داشت كه یك قطب سیاست و قدرت، حكومت ساسانی بود و در سویی دیگری حكومت روم بود؛ این دو امپراطوری مدت‌ها در برابر یكدیگر قرار داشتند و جنگ دائمی بین آنها بود. وی افزود: این دو قطب بر اساس نژادپرستی، ملیت‌گرایی و فرهنگ‌ها و ارزش‌های جاهلی یكدیگر را قبول نداشتند و كشورهای كوچك نیز به دلیل همجواری با این دو امپراطوری، تحت تأثیر فرهنگ آنها قرار می‌گرفتند.

این قرآن‌پژوه با بیان اینكه ارزش‌ها قبائلی، نژادی و تاریخی مهم تلقی می‌شد، خاطرنشان كرد: بت‌هایی كه در بین قبائل و نژادهای مختلف بود، سنبل قدرت و تمدن آنها شده بود، بت‌هایی كه زمینی و خودساخته بود، اما همین‌ها باعث می‌شد تا ملت‌ها با یكدیگر جنگ كنند و نهایتاً جنگ تبدیل به ارزش شده بود و مردم زنده ماندن را منوط به جنگیدن می‌دانستند. وی با اشاره به ظهور اسلام گفت: كلمه توحید كه با ظهور اسلام و مبعوث شدن رسول اكرم(ص) مطرح شد، عنوان كرد كه همه مردم از یك مبدأ هستند و قبیله و نژاد دیگر مطرح نیست بنابراین همه در یك ردیف قرار داشتند و نژاد‌ها و زبان‌ها و مرزها از اهمیت خارج شدند.                                 
ایشان تصریح كرد: پیامبر اكرم(ص) امت اسلامی را به دستور پروردگار در برابر امت كفر تحقق بخشید و در مدینه امت واحده شكل گرفت و قبائل با اینكه با یكدیگر دشمن بودند، بر كلمه «لااله الاالله» وحدت پیدا كردند و وارد مملكت اسلامی شدند.                
وی با بیان اینكه پیامبر اسلام(ص) تمام ارزش‌های زمینی و خودساخته مردم را درهم شكستند، اظهار كرد: رسول اكرم(ص) امت اسلامی را مطرح كردند تا تمام تمام بلاد تحت این امت در كنار یكدیگر ادامه حیات دهند. امت واحده می‌توانست تمام دنیا را بگیرد، كما اینكه در دوران ظهور امام عصر(عج) این‌چنین خواهد شد، اما مردم قدر این وحدت را ندانستند و باعث شد امت واحده دچار تفرقه شود.

دعوتی خاطرنشان كرد: در دوران بنی‌عباس حركت قبایلی صورت گرفت و هركس پرچمی به پا كرد تا امت اسلامی از آن پس در اختلاف به سر برند. تجزیه امت اسلامی به این دلیل بود كه خلفا اخلاق و منش درستی را در پیش نگرفتند؛ چرا كه زر و زیور داشتند و عاری از تقوا بودند، مردم گمان می‌كردند كه آنها جانشین پیامبر (ص) هستند، اما وقتی به آنها نزدیك می‌شدند می‌دیدند كه متفاوت از زندگی پیامبر (ص) هستند و همین امر باعث اختلاف و تفرقه شد.

این قرآن‌پژوه با با بیان اینكه خداوند به دلیل تفرقه، امت اسلامی را عذاب داد، گفت: حمله چنگیز و مسیحیان به كشورهای اسلامی عذابی برای امت اسلامی بود. هر چند چنگیز و صلیبیان در برابر امت اسلامی قدرتی محسوب نمی‌شدند، اما اختلاف و تفرقه باعث شد تا آنها بتوانند بر امت اسلامی فائق شوند. حجت‌الاسلام دعوتی با اشاره به تسلط 300 ساله مغول و مسیحیان بر كشورهای اسلامی گفت: سیصدسال كشتار و استبداد غیر مسلمان‌ها بر امت اسلامی، عذاب الهی بود؛ اما همین امر بود كه باعث شد كه مسلمانان پس از مدت‌ها به فكر احیای امت واحده شوند.وی با اشاره به قیام‌های صفویان و عثمانیان برای احیای امت واحده گفت: هر چند حاكمان آنها خطاهایی داشتند اما به دلیل اینكه شعارشان احیای امت واحده بودند، مردم پذیرای آنها را پذیرفتند و امت اسلامی به نوعی پس از مدت‌ها رجعت كرد.                                               
مشاور عالی سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان خاطرنشان كرد: فتوحات زیادی در این دوران صورت گرفت اما به دلیل اینكه صحیح عمل نشد و حاكمان علم درستی نداشتند، دچار اختلاف شدند و می‌توان گفت دومین سقوط امت اسلامی به وقوع پیوست.

دعوتی با تأكید بر اینكه امروز امت واحده فوت كرده است، گفت: امروز هر ملتی به ملیت خود افتخار می‌كند و همین امر موجب احیای تفرقه و تجزیه امت اسلامی می‌شود. وی افزود: سلطه صهیونیست‌ها و غرب در برخی كشورهای اسلامی حكمتی دارد تا اسلام و مسلمین به خود بیایند و به فكر احیای مجدد امت واحده باشند. به عنوان مثال اگر ظلم و استبداد رژیم پهلوی نبود، امام خمینی(ره) قیام نمی‌كرد و به فكر نهضت نمی‌افتاد، وقتی مردم ظلم پهلوی را چشیدند و لمس كردند از قیام امام (ره) حمایت كردند.

حجت‌الاسلام با بیان اینكه خداوند ملت‌های خفته مسلمان را با تازیانه بیدار می‌كند، گفت: چند دهه است كه تازیانه‌های عذاب بر پیكر امت اسلامی كوبیده می‌شود تا آنها به خود بیایند و از خواب غفلت بیدار شوند.                                                        

این قرآن‌پژوه اسرائیل را نطفه نامشروعی در رحم امت اسلامی عنوان كرد و گفت: این شیاطین باعث شده‌اند تا امت اسلامی پاره‌پاره شوند و از هدفشان برای رسیدن به امت واحده اسلامی دور بمانند. وی با بیان اینكه امروز در بیداری‌هایی كه در جهان اسلام در حال وقوع است، نباید به ملی‌گرایی رو آورد، گفت: امروز لیبی و تونس به پا نخواسته‌اند، بلكه این امت اسلامی است كه در حال احیاست و باید به گونه‌ای هدایت شود كه ملی‌گرایی در آنها نفوذ نكند.                       
دعوتی با اشاره به عاقبت قوم عاد و ثمود گفت: همانطور كه در قرآن كریم در مورد عاقبت قوم‌های ظالم و ستگر آمده است، امروز آمریكا و انگلیس نماد قوم عاد است كه دوره‌ای توانستند جولان دهند و جهان‌خواری كنند و اكنون دوره اخذشان فرارسیده است.                                  
وی اظهار كرد: امت اسلام در حال شكل‌گیری است و اندیشه اسلامی، عدالت و ولایت‌فقیه آن را هدایت می‌كند. امت اسلامی همچون آدم است كه از بهشت خارج شده است و به این نتیجه رسیده است كه به ولایت رو بیاورند و برای خود رهبری داشته باشند.

حجت‌الاسلام دعوتی با تأكید بر اینكه خداوند به مسلمانان درس ولایت می‌دهد، گفت: ایران اسلامی رهبری داشت و توانست با كمترین تلفات موفق شود؛ امروز اعراب نیز به این نتیجه رسیدند كه تحت لوای ولایت فقیه به سمت امت واحده حركت كنند و به وحدت برسند.[ 28 بهمن 91 ] [ 12:24 ب.ظ ] [ خادم شهداء ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دیروز از هرچه بود گذشتیم امروزاز هرچه بودیم گذشتیم آنجا پشت خاکریز بودیم واینجا در پناه میز دیروز دنبال گمنامی بودیم وامروز مواظبیم ناممان گم نشود جبهه بوی ایمان می داد واینجا ایمانمان بو میدهد آنجا درب اتاقمان می نوشتیم«یا حسین فرماندهی ازآن توست» الان مینویسیم«بدون هماهنگی وارد نشوید» الهی! نصیرمان باش تا بصیر گردیم، بصیرمان کن تا از مصیر برنگردیم و آزادمان کن تا اسیر نگردیم
قسمتی از وصیتنامه ی سردار شهید شوشتری
نویسندگان
آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب